Ednah – witaj w rodzinie IrexGaz. Adopcja serca

Zbudujmy studnię w Fumbini koło Kilifi – Kenia
17 maja 2021
Wsparcie dla Fundacji Koniczynka
23 czerwca 2021

Ednah – witaj w rodzinie IrexGaz. Adopcja serca

Adopcja serca to temat, który pojawił się w czasie pobytu w Kenii prezesa IrexGazu, Ireneusza Paruzela, w ramach współfinansowania i uroczystego przekazania nowej studni. Relacje mogą Państwo obejrzeć na naszym kanale YouTube.

Nasza nowa podopieczna o imieniu Ednah ma 13 lat i chodzi do 5 klasy. Ma trójkę rodzeństwa, które wychowuje samotnie ich 35 letnia mama Pola. Warunki ich życia to głębokie ubóstwo, dlatego też postanowiliśmy wesprzeć edukację Ednah, aby miała szansę zmienić swoją przyszłość.

Adopcja serca jest indywidualnym projektem skierowanym do sierot i najbiedniejszych dzieci w Kenii, i przebiega następująco.

Rodzina z Polski przejmuje opiekę nad wybranym dzieckiem. Określa termin adopcji i rodzaj wybranej pomocy.
Każda rodzina ma możliwość kontaktu ze swoim dzieckiem poprzez miejscowego koordynatora projektu.

Są dwa sposoby zaangażowania się w adopcję. Adopcja pełna i edukacyjna.

– Adopcja pełna, to koszt codziennego utrzymania wraz z kosztami edukacji i podstawowej opieki medycznej – 50 dolarów miesięcznie (ok.200 zł.) W ramach adopcji pełnej dziecko ma zagwarantowane codzienne wyżywienie, potrzebne leki (w razie potrzeby) oraz możliwość uczęszczania do szkoły państwowej.

W Kenii edukacja jest bezpłatna, natomiast obowiązkowe jest posiadanie mundurka szkolnego, książek i przyborów szkolnych oraz stroju na wychowanie fizyczne. Bez tego dziecko nie może podjąć nauki w szkole.

– Adopcja edukacyjna obejmuje opłaty za edukację, przybory szkolne, mundurki itd. wspomaga codzienne wyżywienie – 25 dolarów (ok.100 zł).

Dodatkowy projekt, to adopcja rodzinna i obejmuje dzieci, które nie chodzą jeszcze do szkoły ani do przedszkola. Pozostają pod opieką rodziców lub rodziny i żyją w skrajnie ubogich warunkach. Ten rodzaj adopcji pozwala na codzienne utrzymanie dziecka. Zakup podstawowej żywności. Koszt to 25 dolarów (ok.100 zł).

 

Wszyscy z Państwa, którzy mają pokłady empatii i chcieliby wesprzeć dzieci takie jak Ednah, zapraszamy do kontaktu z fundacją Kapnij dla Afryki, gdzie będą poinformowani jak mogą pomóc biednym ludziom.

 www.kapnijdlaafryki.pl

 

Za naszą Ednah trzyma kciuki cały IrexGaz i cieszymy się, że jest w naszej rodzinie <3  

 

Komentarze są wyłączone.

Sklep